Vemac logo

POTRAVINY, KTORÝM MÔŽETE DÔVEROVAŤ. Veľkoobchod - maloobchod - distribúcia.

Aktuálne informácie

Na skok do Jaskyne mŕtvych netopierov

späť

06.2015

Keďže sme v srdci Slovenska a navôkol množstvo prírodných krás, voľba padla na tajomne znejúcu Jaskyňu mŕtvych netopierov.

Chodíme okolo nej už roky a do vnútra sme zatiaľ nepáchli, tak si hovoríme , trošku stúpania do kopčeka, potom prehliadka a plný dojmov vybehneme na polievočku na „Štefáničku“, to by mal zvládnuť každý, aj ten čo väčšinu času presedí za PC.

Hromadne plánovaná firemná akcia postupne strácala slabšie články, (hlavne tie sediace) až ostalo nakoniec relatívne zdravé jadro :) Prečo relatívne? Lebo Braňo napriek liečeniu sa zo zápalu pľúc na rozdiel od zdravších sa rozhodol zmerať sily a zabojovať s ustupujúcou chorobou a to aktívnym prístupom.

Podľa plánu sme vyrazili v sobotu o 9,00 hod z BB a keďže sme v predstihu prišli na záchytné parkovisko – Trangošku, tak sa mládenci pustili trošku do osláv narodenín a menín a pekného dňa :) Výstup sme zvládli s menšími či väčšími posilňovacími pauzičkami, darmo pitný režim treba dodržiavať!

Pred jaskyňou nás už očakával sprievodca s kolektívom a kopou vtipných pripomienok. Vyzbrojili nás prilbami, úväzmi, karabínkami a šup ho do podzemia.

Na výber sú 3 trasy, my sme sa pre tento krát vybrali najľahšou A trasou. Kto však čakal vysvietené a upravené chodby v štýle Demänovskej jaskyne, veľmi sa mýlil. Znížené stropy, zúžené chodbičky (pozor pred vstupom sa príliš neprejedať, aby ste sa niekde nešprajcli !) šmykľavé chodníčky, skrátka viac menej natural príroda, tak ako ju jaskyniari objavovali, skrátka úplne niečo iné. Prehliadka trvala niečo cez hodinku a celý čas sme túžobne očakávali kde nájdeme tých či visiacich, či ležiacich či už akýchkoľvek netopierov. Keď už sme cítili, že sa blíži koniec prehliadky, nedalo mi neopýtať sa kdeže sú tie mŕtve netopiere ? A HURÁÁÁ sprievodca ma potešil: „ Práve sa nachádzame na mieste, kde môžete vidieť pozostatky netopiera starého viac ako 100 rokov“. Očím očím, kôpka mini kostičiek ako z menšej rybky na ploche 4x4 cm a máme parádu za sebou. Uf uf.

Jaskyniari nám potom dovysvetľovali, že netopiere sa tam hojne nachádzajú hlavne na jeseň, kedy chodia prespávať, ale keďže má jaskyňa ak si správne pamätám 14 vchodov, tak nevedno kde sa zjavia. A údajne keďže je jaskyňa veľmi veľká, často krát netopiere v jej spletitých chodbičkách poblúdia a uhynú – preto ten názov.

Keďže sme sa v jaskyni dostatočne schladili, mohli sme pokračovať na zaslúženú polievočku na Chatu M.R.Štefánika a po oddychu pri slniečku a vetríku a fotografovaní sa sme sa šťastne a v plnom zdraví vrátili domov.

A keďže prehliadka sa nám veľmi páčila, určite si nabudúce dáme trasu B, ktorej trasa je spojená aj s náročnejším terénom a lepšou výbavou.

Týmto pozývam všetkých či už zúčastnených, alebo nie, na spoločný relax v septembri, pokiaľ samozrejme budú aj priaznivé poveternostné podmienky!

JML

 

Točené zmrzliny a ľadové drte v horúcich letných dňoch

07.2015

Ak zvažujete začať s drobným podnikaním, alebo ak sa chcete so svojou prevádzkou niečím odlišovať od svojich konkurentov

Čítať ďalej...

Na skok do Jaskyne mŕtvych netopierov

06.2015

Keďže sme v srdci Slovenska a navôkol množstvo prírodných krás, voľba padla na tajomne znejúcu Jaskyňu mŕtvych netopierov. Čítať ďalej...

Nové tuky a margaríny VITELMA a SARINA

06.2015

Naša spoločnosť v spolupráci s belgickým výrobcom uvádza na slovenský trh od 1.6.2015 nové margaríny a tuky, ktoré sú na vysokej kvalitatívnej úrovni Čítať ďalej...

spacer

Naši hlavní partneri

© 2011 VEMAC trade & Gastro s.r.o., Ulica Slobody 30, 962 37 Kováčová fax: +421 233 204 662, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.